Forum dyskusyjne mieszkańców szóstej klatki bloku 405

Tutaj możemy rozmawiać na gorące tematy bez użycia windy i kartek :-) W dodatku anonimowo jeśli ktoś sobie tego życzy.


#1 07-05-2013 19:56:32

Admin

Administrator

Zarejestrowany: 07-05-2013
Posty: 16
Punktów :   

Imprezki na klatce schodowej

Klatka schodowa regularnie staje się knajpą dla pewnych ludzi. Chociaż nie do końca bo w knajpie nie rzuca się petów i butelek na podłogę. I nie urządza się dzikich wrzasków jak u nas co jakiś czas (bo wtedy przylatuje grupa interwencyjna, chwyta za fraki i wywala na zbitą buzię :-)

Niedawno ktoś nawet w imprezowym upojeniu ;-) wyrwał sobie kaloryfer.

Piszmy co o tym myślimy i co z tym można zrobić.

Offline

 

#2 09-05-2013 16:24:20

jadwiga

Nowy serdecznie witany

Zarejestrowany: 09-05-2013
Posty: 1
Punktów :   

Re: Imprezki na klatce schodowej

ja bym zalozyla kamere

Offline

 

#3 09-05-2013 16:46:35

Admin

Administrator

Zarejestrowany: 07-05-2013
Posty: 16
Punktów :   

Re: Imprezki na klatce schodowej

Bardzo serdecznie witam na forum Jadwigę, która konstruktywnie otworzyła dyskusję. Dziękuję i zapraszam innych.
:-)

Offline

 

#4 09-05-2013 21:48:09

krystynna7

Nowy serdecznie witany

Zarejestrowany: 09-05-2013
Posty: 2
Punktów :   

Re: Imprezki na klatce schodowej

popieram jadwige

Offline

 

#5 09-05-2013 22:20:52

 PogAdam

Nowy serdecznie witany

Skąd: Uć
Zarejestrowany: 09-05-2013
Posty: 4
Punktów :   

Re: Imprezki na klatce schodowej

Wszystko pięknie tylko gdzie ma być ta kamera? Poza tym pod kamerą nie robi się imprez tylko idzie się tam gdzie ich nie ma np. na półpiętro. Nie założymy kamer na całej klatce schodowej, na półpiętrach.

Zastanawiam się kto sfinansuje kamerę i kto będzie kontrolował obraz z niej (monitor ewentualnie sprzęt do nagrywania - dodatkowy koszt). W dodatku nie wszyscy chcieliby żeby ich łapała kamera i "widziała" kiedy wychodzą i wracają.

Offline

 

#6 10-05-2013 10:44:52

Luśka

Nowy serdecznie witany

Zarejestrowany: 10-05-2013
Posty: 2
Punktów :   

Re: Imprezki na klatce schodowej

Witam. Nareszcie się jednoczymy już myślałam, że walczę sama. Byłam u dzielnicowego nikt do tej pory nie złożył oficjalnego zgłoszenia a wszystkie osoby  interweniujące nie chcą podpisać się pod protokołem. Przecież dokładnie wiemy kto robi te imprezy podejrzewam, że większość nazwisk też. Kamery świetny pomysł, ale wspólna interwencja międzysąsiedzka będzie bardziej skuteczna.

Offline

 

#7 10-05-2013 13:30:18

krystynna7

Nowy serdecznie witany

Zarejestrowany: 09-05-2013
Posty: 2
Punktów :   

Re: Imprezki na klatce schodowej

Nie wiem co Wy na to ale ja jestem za zakazem palenia na klatce ponieważ dym przenosi się na wyzsze piętra.Mieszkam na piętrze ze starszymi osobami i ten dym je drazni i dusi, poza tym wnosi się do domów osób niepalących

Offline

 

#8 10-05-2013 19:59:49

kasia_kolasia

Nowy serdecznie witany

Zarejestrowany: 10-05-2013
Posty: 3
Punktów :   

Re: Imprezki na klatce schodowej

Moim zdaniem, monitoring nie jest głupim pomysłem. Z tego co mi wiadomo kilka z bloków na naszym osiedlu zostało w nie wyposażone. Oczywiście wiąże się to z niewielką dopłatą do czynszu, ale sądzę iż jesteśmy w stanie przeboleć dodatkowe parę złotych dla spokoju, ciszy i czystości. Kamery obsługiwane są z centrali firmy ochroniarskiej i w razie potrzeby, wysyłany jest patrol interwencyjny. Samodzielne zwracanie uwagi naszej rozbrykanej klatkowej młodzieży nie przyniesie żadnych efektów a może poskutkować zasłużoną w ich mniemaniu zemstą w postaci zniszczonych, pomazanych drzwi albo uszkodzonym samochodem, które większość z nas trzyma zaraz pod klatką. Nasze "kochane" słupki wystając pod drzwiami wejściowymi, doskonale widzą, kto czym podjeżdża i ja osobiście nie odważyłbym się na interwencje właśnie z tego względu. Jeżeli pomysł spotka się z zainteresowaniem, w poniedziałek pofatyguję się do administracji, w której mam bliską znajomą, żeby dowiedzieć się więcej szczegółów związanych z instalacją monitoringu. Pozdrawiam!

Offline

 

#9 11-05-2013 09:11:31

Luśka

Nowy serdecznie witany

Zarejestrowany: 10-05-2013
Posty: 2
Punktów :   

Re: Imprezki na klatce schodowej

Świetny pomysł proponuję, aby kamera była umiejscowiona na wprost naszej klatki a nie w bloku.

Offline

 

#10 11-05-2013 14:20:28

 PogAdam

Nowy serdecznie witany

Skąd: Uć
Zarejestrowany: 09-05-2013
Posty: 4
Punktów :   

Re: Imprezki na klatce schodowej

Na początku byłem sceptycznie nastawiony do sprawy kamery ale po przeczytaniu postu Kasi_kolasi, moje zdanie na ten temat zmienia się. Duże brawa dla niej za dobre wyjaśnienie tego jak to by miało wyglądać. Myślę, że to dobry kierunek do pomyślenia dla nas. W dodatku rozpracowany już, jak pisze, przez inne bloki.

Do Kasi_kolasi: Jeśli masz możliwość uzyskania od znajomej szczegółów to myślę, że wszyscy będą ci bardzo wdzięczni.
Pozdrawiam i miłego weekendu.

Offline

 

#11 11-05-2013 20:59:59

Mariola

Nowy serdecznie witany

Zarejestrowany: 11-05-2013
Posty: 1
Punktów :   

Re: Imprezki na klatce schodowej

Witam wszystkich Sąsiadów. Jestem w szoku, że coś takiego może się udać i że ktoś wykonał sporo pracy, żeby stworzyć takie forum. Przede wszystkim możemy mieć przegląd spraw, które dotyczą nas wszystkich. Okazuje się, że nie  jesteśmy taką najgorszą klatką, nie? Bo czy któryś blok albo klatka ma taką możliwość? Ostatnio jakoś spokojniej i jest nadzieja, że tak zostanie, ale są inne problemy. Winda ledwo zipie. ile to ona ma już lat? W wielu blokach była wymiana. Po długim czasie doczekaliśmy się malowania, a trwało całe wieki...Niestety, już w wielu miejscach odpada... Ciekawe też, ile wytrzyma szyba w wejściowych drzwiach. Ostatnio do moich drzwi ktoś dzwonił o drugiej w nocy. To okropne wrażenie.  Ciekawe, czy tylko do mnie? Pozdrawiam i życzę pogodnej niedzieli!

Offline

 

#12 23-07-2013 11:12:11

kasia_kolasia

Nowy serdecznie witany

Zarejestrowany: 10-05-2013
Posty: 3
Punktów :   

Re: Imprezki na klatce schodowej

Nie wiem, czy to forum jeszcze żyje, ale spróbuję przekazać informację. Ostatni wybryk tj. podpalenie stojącej pod pomieszczeniem zsypowym kanapy, przelało u większości szalę goryczy. Nasza klatka stała się punktem przy którym przystają zdumieni przechodnie, podziwiając piękne, wypalone wzory na elewacji. Odwiedziłam dzisiaj w-ce prezesa administracji w sprawie założenia monitoringu. Temat jest do załatwienia. Jeżeli chodzi o kwotę, jaka zostałaby doliczona do czynszu, musimy wstrzymać się do poniedziałku, gdyż osoba odpowiedzialna jest obecnie na urlopie. Prosiłabym wszystkich entuzjastów pomyłu, aby w przypadkowych rozmowach miedzysąsiedzkich, poruszały ten temat. Nie każdy jest bywalcem forum a im szybciej temat zostanie przez wszystkich przemyślany, tym szybciej sprawa kamer znajdzie swój finał i może ograniczy imprezki i ciągłą dewastację klatki szóstej.. Pozdrawiam!

Offline

 
Forum dyskusyjne mieszkańców szóstej klatki bloku 405 - początek: maj 2013

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.copernicus.pun.pl www.opowiadaniasf.pun.pl www.szczepknieja.pun.pl www.masbleach.pun.pl www.swiatmagi.pun.pl